E pabesueshme: Milani po e shet një super yll

415
Siç raportojnë mediat italiane, Milani është gati të njërin ndër lojtarët kryesor të saj, që poashtu konsiderohet si njëri ndër talentët më të mirë të futbollit Italian.
Pas blerjeve të bujshme vjen koha edhe e shitjeve të “dhimbshme” për Milanin. Stephane El Shaarawy është gati të largohet në drejtim të klubit francez, Monaco.
Në këto orë të vona të premtës po flitet me të madhë në mediat italiane se Milani veç është në tratativa të avancuara me klubin francez për shitjen e yllit të saj.
Thuhet se lojtari ka pranuar kalimin në Monaco dhe të dielen mund të kryhen vizitat mjekësore të lojtarit italian në mënyrë që kalimi i tij te klubi francez të kompletohet.
Milani do ta shet për një shumë prej 18-20 milionë euro. Rrini me Express për detajet tjera të kësaj tratative.
Sigal