Çfarë drame në ndeshjen Iran – Portugali

382

Irani ka qenë shumë afër që ta eliminojë Portugalinë sonte nëse Kharim do të shënonte një gol në minutat e fundit të ndeshjes

Irani dhe Portugalia janë ndarë më rezultat 1-1 në një ndeshje dramë në të cilën Ronaldo e ka humbur edhe një penallti.

Ndeshja e parë erdhi në minutën e 45’të kur Quaresma shënojë një supergol me të jashtmen për Portugalinë.

Në pjesën e dytë Portugalia sulmoi disa herë por edhe iranianët nuk ishin indiferent.

Një penallti e akorduar për Ronaldon në minutën e 53’të nuk u shndërrua në gol nga ai.

Irani vazhdoi të luftojë deri në fund të ndeshjes derisa goli erdhi në minutat shtesë pasi që VAR e zbuloi një penallti që e shkaktoj Cedric Soares.

Karim Ansarifard ishte i saktë nga penalltia por i njëjti lojtar e humbi edhe një rast ideal për ta kaluar Iranin në 1/16 e finales.