Bologna zhyt në krizë Napolin, e befason në “San Paolo”

383
Sigal

Napoli vazhdon të mos fitojë në Seria A. Të kaltrit janë mundur 2-1 nga Bologna, duke konfirmuar komentin negative që vijon nga 19 tetori, kur edhe daton suksesi i fundit në kampionat.

Të kaltrit shënuan në fundin e pjesës së parë me Llorenten, i cili shtyu topin në rrjetë, pas një pritje të portierit. Bologna arrin që të vendos menjëherë baraspeshën në startin e pjesës së dytë me Skov Olsen.

20 minuta nga fundi i kohës së rregullt, Sansone arriti që të realizonte golin e dytë dhe të fitores. Në fundin e kohës së rregullt, Llorente barazonoi, por ai u nis nga një pozicion i parregullt. Bologna nuk njihte fitore prej 5 ndeshjesh, duke i shkaktuar një disfatë të rëndë.