Anglia kalon në avantazh me Winks, mbrojtja e Kosovës në “gjumë”

508
Sigal

Anglia ka arritur që të zhbllokojë duelin ndaj Kosovës që po zhvillohet në Prishtinë. Në minutën e 32-të, Harry Winks merr një top në hyrje të zonës, duke  lënë krejtësisht i lirë nga mbrojtësit dhe më pas e ka të thjeshtë për të mposhtur portierin.