Allegri: Merkato nuk i zgjidh problemet tona, do punojmë me lojtarët që kemi

194
Sigal

Juventusi ka probleme të shumta aktualisht dhe këto probleme po transmetohen edhe në rezultate.

Para merkatos së janarit, tifozët dhe mediat në Itali po presin lëvizje që mund t’i zgjidhin këto telashe, megjithatë trajneri i Juves nuk beson se problemet zgjidhen me merkaton.

“Nuk ka kuptim të flasim për transfertë. Të shohim çfarë ndodh në dy ndeshjet e ardhshme. Ne flasim çdo ditë, por merkatoja nuk zgjidhë problemet tona”, ka thënë Allegri.

 “Ne duhet të punojmë me lojtarët që kemi. Skuadra është e shkëlqyer”, shtoi trajneri.