Sot e nesër priten shira në disa qarqe

560

Të dielën pasdite dhe të hënën priten reshje të dobëta, deri lokalisht mesatare në disa qarqe të vendit. Në zona shumë të kufizuara, nuk përjashtohet mundësia ndonëse shumë e vogël që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, jo më shumë se 1 orë, më e mundshme në terrenet malore dhe ato pranë tyre.

Të hënën, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 23 °C
në vendet e ulëta: 14 / 26 °C
në vendet malore: 10 / 22°C

ERA
Sot pasdite dhe nesër era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare, për momente të shkurtra deri e fortë.