Reshje intensive shiu dhe dëbore, parashikimi për ditët në vijim

643
Sigal

Vendi do të përfshihet nga reshje të dendura shiu gjatë natës dhe ditën e martë.

Sipas Meteoalb, shirat më të dendur do të bien në rajonin e Shkodrës dhe të Lezhës, ndërsa në zonat verilindore do të ketë reshje dëbore.

ParashikimiSot gjate nates pritet te kemi zhvillim te vranesirave duke sjell mot te paqendrueshem dhe reshje shiu ne vend , me te dendura ne veriperendim si dhe reshje debore ne zonat malore kryesisht zona verilindore. Kjo situate do te vazhdojë deri te enjte ku pritet nderprerje e reshjeve. Persa i perket temperaturave do te kete rritje te lehte dhe graduale nga dita ne dite.