E hënë, priten reshje të dobëta në gjithë vendin

1465
Sigal

Sot pritet që në orët e paradites të ketë reshje të dobëta në të gjithë vendin, ndërsa në qarkun e Kukësit dhe Dibrës të jenë lokalisht mesatare.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 16 / 28°C
në vendet e ulëta: 17 / 27°C
në vendet malore: 11 / 25 °C

Sot era pritet të fryjë mesatare.