Në rrethana misterioze/ Gjendet e pajetë këngëtarja e njohur

283
Sigal

Këngëtarja e njohur Cady Groves, ka ndërruar jetë në moshën 30 vjeçare. Ajo u gjet në shtëpinë e saj në Nashville nga një shok i dhomës të Shtunën në mbrëmje, tha zëdhënësi i Departamentit të Policisë Metro Nashville, Don Aaron.

Pòlicia dyshon se nuk ka konstatuar prova për ndonjë vrásje të mundshme dhe një deklaratë nga firma PR Big Hassle Media tha se një korrespodent përjashtoi vetë-dëmtimin.

Groves nuk ishte testuar për COVID-19. Vëllai i saj, Cody Groves, postoi të dielën në mediat sociale se “kishte disa probleme mjekësore vjeshtën e kaluar”. “Vdèkja e saj duket të jetë nga shkaqe natyrore, në pritje të një raporti përfundimtar të koronerit,” tha një deklaratë nga Big Hassle.

Groves, lindur në Emporia, Kansas, së pari gjeti sukses në 2009 dhe 2010 me një palë albumesh akustike-pop, “Një muaj të Dielave” dhe “Jeta e një Pirati”.

Albumet, veçanërisht të preferuara të tifozëve “Jeta e një pirati”, i dhanë Groves ekspozim të dukshëm në internet dhe ndihmuan në nënshkrimin e saj me RCA Records.

Gjithashtu këngëtarja amerikane ishte e njohur për hitin “This Little Girl” që e lançoi në vitin 2012, ndërsa kënga e saj e fundit është “Oil and ëater” i vitit 2017.