Kylie Jenner ‘thyen heshtjen’, tregon se si ish- e fejuara e vëllait të saj u përpoq ta vri*te

99
Sigal

Kylie Jenner pretendon se Blac Chyna e kërcënoi atë me mesazhe gjatë dëshmisë dhe u përpoq të vriste vëllain e saj, Rob Kardashian.

Kylie dëshmoi të hënën gjatë betejës gjyqësore Kardashian-Chyna, duke thënë se ajo kujton se e takoi vëllain e saj menjëherë pas përleshjes së tij me Chyna-n në dhjetor 2016, ku ai pretendoi se Chyna i kishte drejtuar armën.

“Ai përdori fjalët: ‘Ajo po përpiqej të më vriste’. Mbaj mend që ai ishte shumë i mërzitur duke shpjeguar atë që ndodhi,” tha Jenner në gjykatë.

Ajo tha se vëllai i saj i tha se po luante videolojëra kur Chyna shkoi pas tij dhe i vendosi një kordon iPhone rreth qafës.

Kylie dëshmoi të hënën gjatë betejës gjyqësore Kardashian-Chyna, duke thënë se ajo kujton se e takoi vëllain e saj menjëherë pas përleshjes së tij me Chyna-n në dhjetor 2016, ku ai pretendoi se Chyna i kishte drejtuar armën.

Image

“Ai përdori fjalët: ‘Ajo po përpiqej të më vriste’. Mbaj mend që ai ishte shumë i mërzitur duke shpjeguar atë që ndodhi,” tha Jenner në gjykatë.

Ajo tha se vëllai i saj i tha se po luante videolojëra kur Chyna shkoi pas tij dhe i vendosi një kordon iPhone rreth qafës.

Kur u pyet nga avokatja e Chyna-s, Lynne Ciani, pse ajo nuk i raportoi kërcënimet në polici, Jenner u përgjigj: “Unë e mora atë si një kërcënim bosh”.

Ajo shtoi se Tyga i tha se Chyna kishte probleme me drogën dhe alkoolin dhe gjithashtu i tregoi asaj për një incident kur Chyna dyshohet se përdori një thikë dhe e preu atë në krah.

“Unë supozova se ndoshta ajo ishte nën efektin e drogës,” tha Jenner.

Image

Gjatë dëshmisë së saj, Jenner pranoi se ishte pak e mërzitur kur mësoi në internet se vëllai i saj u fejua me Chyna-n.

“Unë në fakt isha e lumtur për vëllain tim, por në të njëjtën kohë isha kurioze se si do të shkonin gjërat me Chyna-n,” tha ajo. “Unë në fakt doja të isha në paqe me Chyna-n. Në fakt, kalova shumë kohë me djalin e saj. Pavarësisht gjithçkaje, doja që të funksiononte me vëllain tim.”

Jenner shtoi se nuk mendonte se Chyna e donte vërtet vëllanë e saj për shkak të kërcënimeve fizike që pasuan gjatë marrëdhënies së tyre të trazuar.

Chyna – e cila ka djalin e King Cairo, 9 vjeç, me Tyga-n dhe vajzën Dream, 5 vjeçe, me Rob Kardashian – dëshmoi javën e kaluar se ajo ishte “thjesht duke bërë shaka” kur i vuri kordonin në qafë Robit dhe drejtoi një armë “lart”.

Image

 

Image