Humbi festivalin e RTSH për 3 pikë, ky është reagimi i parë i Elvana Gjatës

444
Sigal

Pas polemikave të shumta, ka ardhur edhe reagimi i parë i Elvana Gjatës pas Festivalit të 58.

Elvana Gjata ka reaguar me nje shenim ne llogarine e saj ne Instagram, duke shkruar se edhe pse refuzon te flas ne raste te tilla, kete here vendosi te veproje ndryshe.  “Arilena… nuk eshte faji yt dhe te uroj me gjithe zemer vetem sukses”- shkruan ajo.

Me tej, falenderon publikun, duke deklaruar se e ka ndjere ne cdo cast, edhe ne Festival mbeshtetjen e forte per te dhe kengen e saj.

“Kam punuar fort e do punoj deri sa te kem fryme! Puna sme ka hedhur poshte kurre, as balta e helmi, me apo pa porosi!”- shkruan ajo.

Nje mesazh edhe per jurine dhe Mikaela Mingen qe e vleresoi me 2 pike. “Faleminderit jurise europiane per vleresimin maximal😍U gezova shume! Dashni me fal as 2 pikeshi Mikaeles s’mundet me ma ndal!”.

Reagimi i Elvana Gjates

Refuzoj te flas ne keto raste, por me duhet ta bej…
Arilena… nuk eshte faji yt dhe te uroj me gjithe zemer vetem sukses💜! Dua te falenderoj te gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen por dhe fansat e rinj Europiane per dashurine, mbeshtetjen qe me keni dhene qe diten qe #metana doli!
I kam pare te gjitha sondazhet e ju kam pare te kendoni e kerceni kengen me syte e mij cdo dite, e ju pashe dhe ne salle me duart lart!
Ju kam degjuar kur therrisni emrin tim plot zjarr ne festivale ne Diaspore dhe ne Prishtine,e degjova dhe dje ne Tirane si kurre me pare ne jeten time!Zemra plot!
Kam punuar fort e do punoj deri sa te kem fryme!Puna sme ka hedhur poshte kurre, as balta e helmi,me apo pa porosi!
Faleminderit jurise europiane per vleresimin maximal😍U gezova shume!
Dashni me fal as 2 pikeshi Mikaeles s’mundet me ma ndal!

Pranojeni jeten ME TANA
Gezojeni jeten ME TANA
Mezi pres projektet e reja😍🙏🏻/