FOTO/ Njihuni me gjyshen më seksi në botë, 64-vjeçarja që duket si një 20-vjeçare

513
Sigal

Ndonëse mban mbi supe plot 64 vite, ajo duket si një 20-vjeçare. Modelja amerikane Christie Brinkley është cilësuar si gjyshja më seksi.

Brinkley këtë vlerësim e ka marrë nga revistat më prestigjoze në botë, pas shfaqes së saj në një event të organizuar në qytetin e New Yorkut. Ish-supermodelja mbante të veshur një fustan të bardhë, dhe këmbët e saj nuk e pasqyronin fare peshën e viteve.

64-vjeçarja është nënë e tre fëmijëve dhe ka qenë vegjetariane që nga mosha 13-vjeçare. Në shumë intervista, Brinkley ka thënë se të qënurit vegjetariane është çelësi i saj për të mbajtur trupin në formë.