E mbani mend ‘TOMKËN’, ja si duket ai sot

84

Të gjithë e kanë parë filmin shqiptar “Tomka dhe shokët e tij”, një film shumë i dashur për fëmijët.

Ky ishte një tjetër film i suksesshëm i regjizores Xhanfize Keko, por që nxori në pah aftësinë e një aktori të vogl, të quajtur Enea Zhegu, që luajti rolin e Tomkës.

Aktori nuk e e vazhdoi karrierën e tij në aktrim për shumë gjatë, por vendosi të jetojë jetën e tij jashtë Shqipërisë.

Ja si duket “Tomka” sot:

enea.jpg