Dua Lipa e Rita Ora bëhen bashkë nga eventi i rëndësishëm, ja roli që do kenë (FOTO)

50

Pak ditë më parë u zbulua lista e plotë me nominimet e MTV EMA për këtë vit. Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Dua Lipa, u nominua në kategoritë “Best Artist”, “Best Song” për hitin “Don’t Start Now”, “Best Pop” dhe “Best Act” për zonën e Britanisë së Madhe dhe Irlandës.

Dua Lipa e Rita Ora bëhen bashkë nga eventi i

Ceremonia ndërkombëtare e çmimeve këtë vit ka shtuar disa kategori të reja si “Best L:atin”, “Video for good” dhe “Best Virtual Live”.

Por mesa duket në eventin madhështor nuk do të jetë vetëm Dua Lipa e pranishme nga shqiptarët e famshëm. Edhe këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka zbuluar se edhe ajo do të bëhet pjesë e MTV EMA-s, por do të ketë një rol tjetër.

Dua Lipa e Rita Ora bëhen bashkë nga eventi i

Këngëtarja ka treguar se ajo do të prezantoj këtë vit në event dhe është shprehur shumë e lumtur për këtë fakt. “E lumtur që do të prezantojë këtë vit në MTV EMA”, ka shkruar Rita shoqëruar me një foto të posterit të saj.