Piper, kripë dhe limon, kombinimi perfekt

344
Ekzistojnë mundësi të ndryshme natyrale që ndihmojnë në shëndetin e organizmit tuaj. Shpesh këshillohet që këto metoda të jenë më të përdorura pasi ndihmojnë në lehtësimin e shumë siptomave të ndryshm.
Kombinimi i limonit me një majë luge kripë dhe një majë luge piper të zi përbën një kombinim të fuqishëm natyral që është i aftë të trajtojnë disa kushte shëndetësore: Disa nga vetëtitë shëndetsore të këtij kombinimi janë;
Dhimbjet e fytit:
Në një gotë ujë hidhni 2 lugë gjelle lëng limoni, gjysmë luge çaji kripë dhe gjysmë luge çaji piper. Përziejni sëbashku dhe bëni gargarë me lëngun e
krijuar 3 herë në ditë.
Gurët e tëmthit:
Në një gotë ujë hidhni 2 lugë lëng limoni dhe një majë luge kripë dhe piper. Pijeni këtë lëng esëll në mëngjes dhe do t’ju ndihmojë në pastrimin e traktit tretës dhe eleminimin e gurëve të tëmthit.
Shëron plagët e gojës:
Gargara me ujë limon, kripë dhe piper do t’ju mundësojë heqjen e baktereve të këqija nga goja, do të qetësojë inflamacionin në gojë dhe do t’ju ndihmojë të shëroni plagët apo ulçërat e gojës.
Humbje peshe:
Ky kombinim është i aftë të rrisë ndjeshmërinë ndaj insulinës, ndihmon në tretje dhe përshpejton procesin e djegies së yndyrës.
Qetëson dhimbjet e dhëmbit:
Gargara që ju përmendëm më sipër është shumë efektive në qetësimin e dhimbjeve të dhëmbit gjithashtu.
Sigal