Përbërja që ka “paralizuar” mjekësinë, mjafton një lugë çdo mëngjes dhe mbani larg sëmundjet e zemrës

530
Limoni dhe hudhra janë dy prej produkteve ushqimore më të njohura dhe të shijshme, por ato gjithashtu kanë një numër të madh përfitimesh shëndetësore.
Kur kombinohen së bashku, ato prodhojnë një përzierje efektive që mund të zvogëlojë nivelin tuaj të kolesterolit, të pastrojë arteriet e bllokuara dhe të përmirësojë qarkullimin e gjakut, gjë që do të parandalojë shumë sëmundje kardiovaskulare.
Përbërësit:
1 filxhan me lëng limoni;
1 filxhan me lëng hudhre;
1 filxhan me lëng xhinxheri;
1 filxhan me uthull molle;
Përgatitja:
Përzieni të gjithë përbërësit bashkë dhe ziejini për gjysmë ore. Lëreni përzierjen të ftohet dhe më pas shtoni edhe pak mjaltë. Konsumoni çdo mëngjes nga një lugë, përpara se të hani.
Sigal