3 lugë gjelle në ditë nga kjo përzierje shkrin gurët në veshka

415
Gurët në veshka janë mbetje minerale krijuar në veshka, që gjenden herë si kristale e herë si gurë të vegjël. Ata vijnë si shkak i mieneraleve dhe kripërave të tepërta. Ata janë shumë të dëmshëm për traktin urinar, veshkat dhe fshikëzën e urinës. Fillojnë të krijohen kur urina është e koncentruar dhe mineralet janë kristalizuar.
Kur ata fillojnë të lëvizin brenda traktit urinar, shkaktojnë dhimbje shpine dhe madje edhe përgjakje të urinës. Burrat janë kategoria që vuajnë më shumë nga ky problem dhe zakonisht një pjesë e madhe përfundojnë në operacion. Por, për të shmangur këtë, njihuni me përzierjen e cila shkrin gurët në veshka, që kushton shumë më pak dhe për më tepër mund ta përgatisni vetë në shtëpi.
Përbërësit:
250 gr vaj ulliri
250 gr limonë
250 gr majdanoz
250 gr mjaltë
1 gotë shurup panje
Përgatitja:
Lajini limonë dhe prejini në copa të vogla. Vendosini në një blender sëbashku me majdanozin, vajin e ullirit, shurupin e panjës dhe mjaltin. Lërini derisa të merrni një përzierje homogjene.
Tranferojeni përzierjen në një kavanoz të pastër dhe ruajeni në frigorifer. Hani 1 lugë gjelle para çdo vakti. Pini ujë dhe mbajeni organizmin të hidratuar gjatë gjithë ditës.