VIDEO+FOTO/ Protesta në Devoll, bllokohet Kapshtica

628
Sigal

Vijojnë protesta e paralajmëruara në pjesën dërrmuese të vendit.

Ashtu si një ditë më parë, fermerët e Devollit kanë nisur protestën e tyre, ndërsa kanë bllokuar aksin nacional Korçë-Kapshticë.

Me thirrje për kushte më të mira, uljen e çmimit të karburantit dhe kundër qeverisë Rama, fermerët kanë bllokuar rrugën.

Ndërkohë protesta të ngjashme janë paralajmëruar edhe për në qytete të tjera të vendit nga jugu në veri.