VIDEO/ Sali Berisha ka hequr imunitetet e ministrave, nuk ka bërë ndërhyrje

234
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë konferencës për mediat, i pyetur nga gazetarët i ka dhënë përgjigje edhe akuzave se ka bërë ndërhyrje për të penguar drejtësinë.

Sipas ish-kryeministrit, kur ishte në detyrë, ka hequr imunitetin e ministrave të tij.‘Sali Berisha është autori i heqjes së imuniteteve në këtë vend’, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha.‘Sali Berisha është autori i heqjes së imuniteteve në këtë vend.

Ish-ministrit Fatmir Mediu. Çfarë ndërhyrje qenka kjo, kur Ilir Meta hoqi dorë nga imuniteti dhe u përballë në gjykatë.

Qeveria nuk është gjykatë, qeveria ka për detyrë të heq imunitetin, prandaj dhe unë i jam drejtuar gjykatës’, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha gjatë konferencës për mediat.