Vasili: Rama tallet me mijëra të vdekur në Itali dhe çon pompistin për “mjek”

104

Qazim Ismaili është një prej 30 personave të ekipit mjekësor që u dërgua nga Edi Rama në Itali për të ndihmuar në përballimin e situatës së koronavirusit. Ismaili ka një diplomë kursi për fizioterapi, por prej shumë vitesh punon si pompist në një pikë karburanti.
Një fakt i tillë është cilësuar si një skandal dhe mungesë serioziteti nga ana e qeverisë “Rama”. Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili shprehet se dërgimi i personave jo kompetentë është tallje e ulët e kryeministrit Edi Rama me fatkeqësinë që ka ndodhur në Itali.
Postimi i plotë i Petrit Vasilit në Facebook:

Edi Rama tallet me mijra te vdekur ne Itali dhe çon pompistin per “mjek”.

Se mos pandeh ky sharlatani, qe kemi kryeminister se do ja hedhe duke kerkuar falje, qe u tall edhe me shqiptaret edhe me Italine duke cuar pompistin per mjek.

Ik Edi Rama se je vulgar dhe i paturp.

Po si mundet te tallesh poshtersisht dhe tu cosh italineve, qe po vdesin me mijra, pompistin per mjek.

Po si mundet te tallesh ligesisht me shqiptaret dhe zemren e tyre te madhe dhe ti nxjerresh mashtruesa duke cuar pompistin per mjek.

Nxore Algjerine per Spanje dhe na turperove te gjitheve si mashtrues qe je dhe del e kerkon falje.

Dole ne TV u the shqiptareve si te kerkojne leje per te dale nga shtepia me aparatura dizaster dhe prap dole e kerkove falje.

Ik mashtrues ik se na e shpife.

Ik mor se edhe njeriu me i thjeshte ka respekt per veten, por ti s’ke as nje miligram Amor Proprio.