Sulmi me armë ndaj policisë në Kosovë, reagon Ilir Meta: Dënojmë sulmin kriminal, mbështesim autoritetet e Kosovës

46
Sigal

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në rrjetet sociale për sulmin me armë ndaj policisë në veri të Kosovës.

Sulmi i një grupi të paidentifikuar la si pasojë 1 të vdekur me gradën rreshter dhe një polic tjetër të plagosur, jashtë rrezikut për jetën.

Meta në emër të PL dënon me forcë këtë sulm kriminal dhe mbështet policinë dhe autoritetet kosovare.