Shpërthen Vasili: Hajdutët e kryeministrit, lanë pa ilaçe mësuesen nga Rrësheni

722
Ish kryetari i LSI Petrit Vasili nëpërmjet profilit të tij në Facebook ka reaguar ashpër ndaj Edi Ramës në lidhje me një mësuese nga Rrësheni, të cilën e kishin e lënë pa ilaçe.
Vasili në profilin e tij privat është shprehur i irrituar: Një grua, njëherazi mësuese e nderuar në Rrëshen i thotë shqip kryeministrit që nuk i japin prej muajsh ilaçin herceptine jetik për jetën e saj. Kryeministri i kthen një përgjigje sa idiote aq edhe të pashpirt,që nuk ka faj as drejtori,as qeveria,askush, por e ka procedura.
Statusi i plotë:
Koncesionet, hajdutet e kryeministrit, lane pa ilace mesuesen nga Rresheni. Nje grua, njeherazi mesuese e nderuar ne Rreshen i thote shqip kryeministrit qe nuk i japin prej muajsh ilacin herceptine jetik per jeten e saj. Kryeministri i kthen nje pergjigje sa idiote aq edhe te pashpirt,qe nuk ka faj as drejtori,as qeveria,askush, por e ka procedura. Ai kryeministri eshte faji vete dhe i vetem,qe shkaterroi shendetesine. Qindra milione euro koncesione hajdute, qe u dha vetes dhe miqve ky kryeminister i papergjegjshem dhe i pandjeshem ndaj cdo dhimbje njerezore,lane mijra qytetare pa ilace.
Sigal