Ristani tregon planin e opozitës për bllokim rrugësh të hënën

565
Deputeti i PD-së, Arben Ristani ka zbardhur planin e opozitës për bllokimin e rrugëve të hënën e 24 prillit, si pjesë e protestës për krijimin e qeverisë teknike.

Gjatë një interviste në emisionin “Oktapod” në Vizion Plus, Ristani ka theksuar se do të jenë njerëzit ata që do të dalin në rrugë dhe nuk do të vendosen blloqe betoni.

Ai tha se protestat do të organizohen në të gjithë vendin.

“Një orë është protesta, 11:00-12:00. Demonstrimet do të fillojnë rreth Milotit, një do të jetë në Lushnje, një kur hyn në tunelin e Elbasanit. Në Tiranë do ketë demonstrime te sheshi “Shqiponja” dhe te “Pallati me Shigjeta”. Nuk do të ketë barriera, por do të ketë njerëz që protestojnë”, u shpreh Ristani.
Sigal