Rama, gazetarëve pas takimit me dy zyrtarët e BE: Mos na e zini rrugën se boll na e kanë zënë ata…

337
Negociatori i huaj David McAllister ka përfunduar rreth orës 16:00 takimin në kryesinë e Kuvendit me kryeministrin Rama dhe kryetarin e parlamentit Meta. Nuk ka ende asnjë detaj se çfarë ka propozuar negociatori për zgjidhjet e krizës.
Ndërsa Edi Rama nuk e ka kursyer një batutë për gazetarët e interesuar tek Kryesinë e Kuvendit.
“Mos na e zini rrugën se boll na e kanë zënë ata…”, shprehet Kryeministri dhe largohet pa thënë asnjë fjalë për takimin me McAllister.
Sigal