Rama futet në sallën e parlamentit, deputetët e opozitës ndezin tymueset: Turp, turp

24
Sigal

Kryeministri, Edi Rama është futur në sallën e Kuvendit fiks në orën 10:00, kur  nisi edhe seanca për miratimin e buxhetit .

Sapo Rama hyri në sallë, deputetët e opozitës nisën thirrjet “Turp, turp” dhe po ashtu ndezën tymueset dhe nisën t’i bien tavolinave.

Ndërkohë kryeparlamentarja, vazhdon miratimin e projektligjeve.

Tensionet mes deputetëve të opozitës dhe punonjësit të Gardës, nisën që në momentin që ata tentuan të futen në  Kuvend, ku iu bë një kontrolli i rreptë dhe më pas në ambientet e brendshme të sallës, teksa vendosën karriget e deputetëve para foltores.