Presidenti Meta: Lobi serb shembi Teatrin, kam prova

83

Presidenti Meta ka bërë një deklaratë të fortë sonte në mbrëmje nga emisioni Opinion ku la të kuptohej se lobi serb dhe ai rus ndikuan për shembjen e Teatrit dhe se për këtë ka shumë prova dhe dokumenta, të cilat do I bëj publike në kohën e duhur.

‘Lobi serb dhe ai pro rus në Uashington i intereson përplasja civile dhe destabilizimi në Shqipëri. Kam shumë prova dhe dokumenta që do i bëj publike në kohën e duhur. SMS që u bë publike sot do duket pa vlerë në raport me to. Do flas në të ardhmen dhe në kohën e duhur’.