Presidenti Meta: Diaspora shqiptare e Nakolecit asnjëherë nuk e ka harruar vendlindjen dhe kombin

497
Sigal

Presidenti Meta ka vizituar ditën e sotme fshatin e Nakolecit.

“Në Nakolecin e Prespës, mes vëllezërve e motrave shqiptare, të cilët po e mbajnë gjallë identitetin tonë kombëtar e gjuhën e mrekullueshme shqipe. Diaspora shqiptare e Nakolecit asnjëherë nuk e ka harruar vendlindjen dhe kombin, duke dhënë kontribut të çmuar e të jashtëzakonshëm për ruajtjen e traditave kombëtare.”-shkruan Presidenti Meta në Facebook

Image may contain: 2 people, beard and suit