Presidenca i përgjigjet Ballës: Dëgjoni thirrjen e Europës, boll e morët peng të ardhmen europiane të Shqipërisë

59

Pasi PS ka dalë hapur kundër ndërkombëtarëve që i kërkonin të priste opinionin e Komisionit të Venecias duke rrëzuar  dekretin e Presidentit Meta për Kodin Zgjedhor.

Zëdhënësi i Presidenti Meta Tedi Blushi shprehet :”Z.Balla, reflektoni dhe thellohuni deri të enjten! Presidenti e dëgjoi thirrjen e Europës! Dëgjojeni edhe ju! Boll e morrët peng të ardhmen europiane të Shqipërisë!”