Petrit Vasili: Kryeministri që nuk ka shkelur akoma në Shkodrën e përmbytur. Turp…

370
Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për gjendjën e përmbytjeve në Shkodër
Me poshte statusi i plote
Kryeministri qe nuk ka shkelur akoma ne Shkodren e permbytur.Turp.
Shkodra po perjeton nje moment shume te veshtire dhe mijra hektare toke jane permbytur dhe mijra familje jane te rrezikuara.
Kryeministri as qe ka shkelur dhe as flet asnje fjale per kete situate kritike.
Ky Kryeminister qe vite me pare ne permbytjet e 2010 -11 mbante pa u lodhur fjalime pa fund sot ka qepur gojen e ka lidhur kembet dhe as flet per Shkodren e as shkon ne Shkoder.
Pret kryeministri qe natyra te qetesohet ujrat te fillojne te bien vete dhe ky pastaj te dale e te recitoje te njejten idiotesi “qe ne menaxhuam krizen si asnje here ne keto 25 vjet”.
Fakti eshte qe Shkodren e ka lene ne meshire te fatit.Personat qesharake te qeverise ku njeri i bie gozhdes dhe tjetri patkoit nuk jane menaxhuesit e permbytjes por komedia e zeze e qeverisjes me Shkodren.
Shqiptaret jane pa drejtim.##
Sigal