Petrit Vasili: Komisioni i (anti-)ligjeve, si ISIS-i kundër Kushtetutës

651
Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili thotë kryeministri shqeu kushtetutën me 18 dhjetor kur zgjodhi prokuroren me 69 vota.
Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili shkruan se “Tani po prostituojne me kete komisionin e (anti)ligjeve qe ti vene flaken perfundimisht”
POSTIMI I PLOTË:
Kushtetuten e shqeu kryeministri ne 18 dhjetor kur zgjodhi prokuroren me 69 vota te rilindjes.
Tani po prostituojne me kete komisionin e (anti)ligjeve qe ti vene flaken perfundimisht.
Vetem me vota te rilindjes dhe me asgjesimin e Operacionit Nderkombetar te Monitorimit nga kryeministri Reforma ne Drejtesi ka vdekur.
Sigal