Petrit Vasili: Akademia dhe Edi Rama, dje dhe sot!!

553
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një postim në facebook komenton ‘heshtjen’ e kryeministrit Edi Rama, në lidhje me zgjedhjet bërë në Akademinë e Shkencave.

Nga Petrit Vasili

Akademia dhe Edi Rama, dje dhe sot!!(VIDEO).

Ndërtesa e Akademisë së Shkencave e njejta.

Akademikët të njejtët.

Ligji i njejtë

Zgjedhjet të njejta,

E njejtë sipas fjalëve të Edi Ramës që :Akademia është kufomë e vetvetes dhe shtëpi varrimi.

Po sot çfarë ndodhi ???

E njejta shfaqje,e njejta kufomë e vetvetes dhe shtëpi varrimi,të njejtët aktorë akademike ,i njejti ligj,
POR zgjedhjet ama bëhen,
zgjidhet edhe një që e do Edi Rama,që e ka aleat Edi Rama,që e ngop Edi Ramen, Pra ky quhet kryetar.

Edi Rama nuk e kërcënoi këtë herë të zgjedhurin e tij të zemrës se nuk do ti jepte më asnje lek,përkundrazi.

Ndërsa dje, kur zgjidhej Beqiraj,kërcenoi Edi Rama që :Akademia nuk do merrte më asnje lek nga qeveria, sepse bëri zgjedhje pa lejen e tij dhe zgjodhi kryetar Beqirajn,që ai s’e donte.

Megjithatë është më mirë të shihni VIDEON dhe e kuptoni që shkollëpaku nuk e ka për gjë të lëpijë çfarë pështyunë.

Akademia dhe Edi Rama, dje dhe sot!!(VIDEO).Ndertesa e Akademise se Shkencave e njejta.Akademiket te njejtet.Ligji i njejteZgjedhjet te njejta,E njejte sipas fjaleve te Edi Rames qe :Akademia eshte kufome e vetvetes dhe shtepi varrimi.Po sot cfare ndodhi ???E njejta cfaqje,e njejta kufome e vetvetes dhe shtepi varrimi,te njejtet aktore akademike ,i njejti ligj,POR zgjedhjet ama behen, zgjidhet edhe nje qe e do Edi Rama,qe e ka aleat Edi Rama,qe e ngop Edi Ramen,pra ky quhet kryetar.Edi Rama nuk e kercenoi kete here te zgjedhurin e tij te zemres se nuk do ti jepte më asnje lek,perkundrazi.Ndersa dje, kur zgjidhej Beqiraj,kercenoi Edi Rama qe :Akademia nuk do merrte më asnje lek nga qeveria, sepse beri zgjedhje pa lejen e tij dhe zgjodhi kryetar Beqirajn,qe ai s'e donte.Megjithate eshte me mire te shihni VIDEON dhe e kuptoni qe shkollepaku nuk e ka per gje te lepije cfare peshtyu.

Gepostet von Petrit Vasili am Sonntag, 14. Juli 2019