Përjashtohet nga seanca plenare deputeti Flamur Noka

607
Deputeti i PD-së, Flamur Noka është përjashtuar ditën e sotme nga seanca plenare e Kuvendit. Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren, teksa i doli në mbrotjtje ish-kryeministrit Sali Berisha që këtij të fundit t’i jepej e drejta e fjalës.
“Kur pushton foltoren, merr fjalën, pengon diskutonit dhe pengon ata, pasi të kamë dhënë vërejtën 3 herë, përjashtohesh nga seanca”, tha kryeparlamentari Gramoz Ruçi.
Sigal