Miratohen emrat e anëtarëve të Komisioneve të Përhershme Parlamentare/ Lindita Nikolla bën me dije ndarjen opozitë-maxhorancë

84
Sigal

Ka nisur me një minutë heshtje për minatorin që humbi jetën në Bulqizë seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë.

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar emrat e Komisioneve të përhershme Parlamentare, që janë lexuar nga kryetarja e Kuvendit Nikolla.

Bie në sy prania në komisione edhe e deputetëve të LSI, ndonëse këta të fundit nuk kanë formuar grup parlamentar.

EMRAT

Komisioni për Çështjet Ligjore Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut

Grupi i PS: Fatmir Xhafaj, Ermonela Felaj, Damian Gjiknuri, Jurgis Çyrbja, Saimir Hasalla, Toni Gogu, Xhemal Qefaliaj, Gerta Duraku, Denis Deliu, Eduart Ndreca, Gledis Çeliku, jashtë grupeve parlamentare.

Grupi i PD: Gazment Bardhi, Enkelejd Alibeaj, Dhurata Typi Çupi, Saimir Korreshi, Greta Bardeli, Dashnor Sulaj, Elda Hoti, Bledion Nallbati, Fatmir Mediu,

Komisioni për Integrimin Evropian

Grupi i PS: Taulant Balla, Blendi Klosi, Bujar Çela, Ornaldo Rakipi, Etien Xhafaj, Mimi Kodheli, Lavdrim Krashi, Erisa Xhixho jashtë grupeve parlamrentare.

Grupi i PD: Edi Paloka, Luçiano Boçi, Flutura Açka, Kreshnik Çollaku, Belind Kellici, Tomor Alizoti.

Komisioni për Politikën e Jashtme

Grupi i PS: Hatixhe Konomi, Lavdrim Krashi, Arqi Bllako, Benet Beci, Blendi Klosi, Petro Koci, Besjan Ajazi, Klodiana Spahiu.

Grupi i PD: Grida Duma, Kreshnik Çollaku, Shpërtim Idrizi, Tritan Shehu, Belind Këlliçi.

Vijon…