Meta: Tani kemi qeverinë e besimit, demokracia është në bulevard

219
Presidenti i zgjedhur, njëherësh kreu i Kuvendit Ilir Meta ndodhet në një prononcim per median.

Meta: Tani kemi qeverinë e besimit, demokracia është në bulevard

Prononcimi i cili vjen pas konferencës së kreut të LSI-Petrit Vasili, do të mbahet jashtë përpara Kryesisë së Kuvendit.

Nuk dihet nëse do kemi një qëndrim nga ana e tij lidhur me marrëveshjen Rama- Basha apo komunikim mbi seancën e jashtëzakonshme që do të mbahet të hënën për votimin e komisioneve të vettingut dhe ndryshimet në qeveri.