Meta: Jemi të vendosur ta fitojmë luftën kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

102
Sigal

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta është shprehur i vendosur që bashkë ta fitojmë luftën kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave.

‘Do të fitojmë duke fuqizuar rolin e grave në shoqëri dhe duke shtuar përpjekjet tona për t’i mbështetur në arsimim, sipërmarrje dhe në punësim të mirëpaguar’, shkruan Meta në Facebook.

Postimi i plotë:

Ne jemi të vendosur ta fitojmë luftën kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave.

Bashkë do të fitojmë duke fuqizuar rolin e grave në shoqëri dhe duke shtuar përpjekjet tona për t’i mbështetur në arsimim, sipërmarrje dhe në punësim të mirëpaguar.

Bashkë????Fitojmë!✌️????????

#PartiaLirise #BashkeFitojme #Grate #Vajzat  #14Maj #NdryshimMeCdoCmim