Klodiana Lala ‘kryqëzon’ Bardhin, i zbulon mashtrimin

374
Sigal

Në protestën e 8 janarit, të shumtë ishin demokratët që u dhunuan dhe plagosën nga mercenarët e Lulzim Bashës. Por në një kohë kur sekretari i shkarkuar i PD Gazment Bardhi pretendon se e ka njoftuar ai policinë pasi ndiheshin të kërcënuar nga demokratët, gazetarja Klodiana Lala e ka nxjerrë “blof”.

Gjatë një debati në studio, Lala i tha se ai nuk e ka njoftuar policinë, ashtu si pretendon, pasi një fakt i tillë nuk ekziston në dosjen e prokurorisë.

Debati:

Bardhi: Kishim marrë masa dhe informacione se atë ditë Berisha po përgatiste sulm të dhunshëm.

Lala: Pse duhej të merrni masa? Nuk ka në dosjen e Prokurisë që keni njoftuar policinë. Nuk është detyrua juaj të merrni.

Bardhi: Pse policia bën roje te PD?!

Bardhi: Policia ka ardhur pas më shumë se 40 minutash. Po flet me personin që i ka kontaktuar. Kam dhënë dëshmi në Prokurori.

Lala: Nëse Prokuroria gënjen, çojeni në gjyq.