FOTO+VIDEO/ “Ku e ke Agronin uoo Pasha”, FRPD i zë ‘pritë’ Xhafajt tek “Petro Nini”

406

Të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike vazhdojnë aksionin opozitar në lidhje me çështjen “Xhafaj”.

Pas protestës me gomone tek Ministria e Brendshme dhe me gjithë kallëzimin e policisë për disa prej aktivistëve, FRPD ka qenë sot tek gjimnazi “Petro Nini Luarasi” ku ndodhej edhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

FRPD xhafaj (1)

Me një baner në dorë ku shkruhej “Ku e ke Agronin uoo Pasha”, sipas zhargonit të përdorur në audio-përgjim, të rinjtë i kanë prerë rrugën dhe e kanë pyetur live zyrtarin e qeverisë. Megjithatë ministri ka hyrë brenda oborrit me automjet dhe nuk ka bërë asnjë koment.

 

 

FRPD xhafaj (2)

FRPD xhafaj (2)