‘FMN konfirmon, por SPAK i kapur nuk heton’, Vasili: Qeveria i fshehu vdekjet e shkaktuara nga koronavirusi

62
Sigal

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me raportin e FMN-së ku thuhet se Shqipëria kishte vdekjet më të larta në Europë nga Covid.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Vasili thekson se Qeveria jo vetëm i fshehu vdekjet dhe i hidhëroi dyfish shqiptarët, që kanë humbur familjarët e tyre, por sipas tij kreu edhe një krim të vërtetë shtetëror.
Sipas Vasilit, SPAK-u për shkak të kapjes është vendosur në pozicion shumë të shëmtuar dhe antiligj.

Postimi i plotë:

FMN konfirmon, por SPAK i kapur nuk heton as fshehjen e vdekjeve nga qeveria nga Covid!!

Fondi Monetar Nderkombetar konfirmon perfundimisht qe Shqiperia kishte vdekjet me te larta ne Europe nga Covid.

Kjo eshte situata e vertete tragjike dhe mijra familje kane humbur te dashurit e tyre.

Qeveria jo vetem i fshehu vdekjet dhe i hidheroi dyfish shqiptaret, qe kane humbur familjaret e tyre, por kreu edhe nje krim te vertete shteteror.

Te vertetat per Covid-in dhe qendrimin kriminal te qeverise se rilindjes kane marre dhenë brenda dhe jashte Shqiperise.

SPAK-u per shkak te kapjes eshte vendosur ne pozicion shume te shemtuar dhe antiligj.

SPAK-u ç’pret më per te filluar hetimin.

Kaq i kapur eshte SPAK-u sa qe as vdekjet nuk e levizin nga vendi dhe jo më te luftoje krimin e organizuar dhe korrupsionin!