Florin Kurmekaj: Gënjeshtra e Bashës dhe e vërteta e demokratëve të njësisë nr.6

198
Sigal

Sekretari organizativ në degën Nr. 6 Tiranë, në një njoftim të bërë në faqen e tij zyrtare ndihet i fyer së bashku me qindra demokratë të Kombinatit në  Kryeqytet.

Ja postimi i tij pas deklaratës fyese të Bashës:

Miq të dashur!
Nuk e kisha menduar ndonjëherë se armikun mund ta kisha në krah, por ja që ish-kryetari ynë, po na bën të shohim dhe të paimagjinueshmen.
Pasi në vrau shpresën se mund të vinim në pushtet, tani Lulzim Basha luftën që duhet ta kishte bërë me Edi Ramën ndër vite, në mënyrë tinëzare po e bën me demokratët tani.
Që kur Lulzim Basha ka ardhur në krye të PD-së, më shumë kam fjetur në selinë e PD në Kombinat sesa në shtëpinë time
E kam mbështetur në çdo zgjedhje, e kam thithur gazlotësjesëll pafund, vetëm e vetëm që PD të vinte në pushtet.
Sa njerëz kam mbledhur për t’i çuar në protestë për të ndjekur Lulzim Bashën, se na premtonte se do të rrëzonte Ramën.
Sa herë jemi kthyer të zhgënjyer në shtëpi, se Rama nuk u rrëzua edhe këtë herë. E prapë e kemi ndjekur nga pas, e prapë jemi zhgënjyer. Kam ndenjur pa bukë dhe ujë si komisioner në zgjedhje, dhe cfarë merr në fund?
Ofendim, zhgënjim, mosmirënjohje!
Kryetari i paparti doli të enjten e tha se nuk më njihte mua,se ne nuk ishim delegate,se ne nuk ishim të degës së Kombinatit.
Po zoti, Basha, ke të drejtë.
Nuk na njeh.
Se t’i partinë e ke part-time.
E mban për hesape të tjera dhe jo për demokratët.
Ska gjë zoti Basha.
Do na njohësh të gjithëve me 11 dhjetor.
Koha është e demokratëve.