Fleckenstein si refugjat në Tiranë, e lënë të presë tek shkallët

102

Për të mos e lënë pa punë, pasi nuk u zgjodh më si eurodeputet, Gramoz Ruçi vendosi të marrë si këshilltar të tij, mikun gjerman të qeverisjes socialiste Knut Fleckenstein.

Edhe pse në kohëra krize Covid-19 dhe në emergjencë financiare, Ruçi e nxorri një rrogë për gjermanin që mbështeti Edi Ramën në kohëra të vështira.

Por duket se aventura e ish-eurodeputetit gjerman  Knut Fleckenstein, nuk po shkon ashtu siç e priste të ishte në Shqipëri.

Një foto e tij ulur në shkallë, duke pritur makinën, ashtu si vite më parë shqiptarët emigrantë nëpër Europë, është bërë virale.

Image