Erjon Braçe: Kualifikimi i Shqipërisë, meritë e Edi Ramës

389
Në vazhdën e reagimeve për fitoren e Shqipërisë ndaj Armenisë me rezultatin 0-3, gjë që i siguroi kombëtares sonë biletën pë në Euro 2016, ka qenë edhe reagimi i deputetit socialist, Erion Braçe. Në një postim në Facebook, ai shkruan se fitorja e Shqipërisë u arrit falë Kryeministrit Edi Rama. 
‘E fundit per sot (nese nuk ndodh gje tjeter); Ky eshte Edi Rama! As qe e mendoj ne nje fushe futbolli, por ai zbriti atje, ne Elbasan.
Pa buje, modestisht per te bere detyren; I NDERROJ AMBJENTIN KOMBETARES, E LARGOI NGA NJE STADIUM QE ISHTE BERE SHTEPIA E FITOREVE TE PA MJAFTUESHME DHE HUMBJEVE TE NJEJTA DESHPETUESE!! I shtii projektit te Dukes e De Biazit nje shtepi te re, Elbasanin e zjarrte te endrres si fitore. Pyetni ke tecdoni nga ata ëe e jjohin futbollin per efektin e ndryshimit te ambjentit, nese pertoni kujtoni Bajernin nen efektin e Allianz Arena apo Juven e Juventus Stadium! Aaa po kujtoni dhe ate premtimin e Stadiumit per 100 vjetor, premtim qe su mbajt kurre, pastaj shihni Elbasanin dhe behuni gati qe per Boterorin te shihemi nga Shkodra!! Edi Rama eshte pjese e projektit!!
Sigal