Dr. Ina Zhupa: Edi Rama e ka lidhur fatin e tij dhe të qeverisë me krimin jo me qytetarët, Spiropali të dali të flasi…

540
Sigal

Dr. Ina Zhupa, zëdhënësja e PD në një status në rrjetin social Facebook ka reaguar per shkarkimin e  Agim Kajmakut. Ajo shprehet se Spiropali duhet te dali tju tregoj shqiptareve pse Edi Rama nuk lejon shkarkimin dhe venien para drejtesise se Agim Kajmakut.

Postimi i plote…

Spiropali duhet te dilte sot dhe tu tregonte shqiptareve pse Edi Rama nuk lejon shkarkimin dhe venien para drejtesise se Agim Kajmakut.

Edhe pse te gjithe e dine pergjigjen teper te thjesht: Edi Rama e ka lidhur fatin e tij dhe te qeverise me krimin jo me qytetaret. Pa krimin e parate e vjedhura nga qytetaret Edi Rama nuk mban dhe nuk merr dot pushtet.

Prandaj nuk i leshon kriminelet, prandaj nuk i ve para drejtesise ata qe si ty i shkaktuan dem buxhetit miliona euro, apo ata qe u kapen duke blere vota. Nga sarajet, veshjet mijera eurosh, pushimet e lluksit nuk mund ti kuptoj 290 mije shqiptaret qe nuk sigurojne dot buken e gojes Elisa Spiropali.

Shqiptaret per Elisen, jane Kajmaku, Pjetri, Dako dhe Doshi qe jane ne listen e zeze te SHBA e gjithfare krimineli perdhunuesi e trafikanti qe veshen me pushtet.

Ata e dine qe me zgjedhje te lira dhe te ndershme jane te humbur prandaj jane gati te bejne gjithcka per tu mohuar shqiptareve voten e lire!