Brisida Shehaj: Kanë kaluar 16 ditë dhe ende nuk kanë ardhur vaksinat e tjera

23
Sigal

Ne 11 janar filloi vaksinimi ne vendin tone.
Procedura e ardhjes se vaksinave ishte e dyshimte por nuk po zgjatemi dhe pse u kuptua qe ishte vetem propagande.
Kane kaluar 16 dite dhe ende nuk kane ardhur vaksinat e tjera.
Dje Mira Rakacolli deklaroi qe nuk ka asnje problem procesi i vaksinimit vazhdon!!!!!!!
Pra kjo zonja paska vendosur te na beje per budallenj.
Sipas deklarimeve te ministrise kapaciteti jone eshte 60 vaksinime ne 60 minuta do punohet 8-10 ore ne dite.
Se keta te rilindjes matematiken e qajne por dhe ne sjemi keq.
Zonje e nderuar qe na genjen me leket tona, 975 vaksina futet si i futet ,e me llogari i bie ne dy dite ta kishit permbyllur procesin?!?!??!?!?
TANI DIL E NA GENJE PRAP TE LUTEM SE NUK NA ZE GJUMI PA PAllAVRAT TUAJA.
Po ketu ska prokurori se keni fol aq shume sa keni inkriminu veten ne cdo fjali.
Ju skeni faj per maskat qe blihen 3fish, per respiratoret,per maskat,per stafin qe jan kthyer xhepista.
JU THJESHTE NUK KENI FAJ PER ASGJE
FAJIN E KEMI NE QE JU KEMI VOTUAR