Berisha zbulon emrin: Kush është ministri tjetër që pritet t’i hapet dosja bombë

464
Teksa flitet për një tjetë ministër për të cilin ka dosje përgjimesh, ish-kryeministri Sali Berisha në një status në Facebook shkruan se bëhet fjalë për ministrin aktual të Brendshëm, Fatmir Xhafa.
Vizitën e tij me urgjencë në Itali, Berisha e sheh largim për të rregulluar punët personale të tij.
Statusi i Berishës
Xhafa i droges ne vizite “pune” personale me urgjence ne Itali per dosjen e tij!
Te dashur miq, dje u nis me urgjence ne Itali, gjoja per vizite pune, por ne fakt personale, per dosjen e tij. Keto dite, krahas dosjes “Tahiri” dhe kerkeses se prokurorise per arrestimin e tij, Tirana gumezhinte per nje dosje bombe te nje minstri tjeter dhe kjo dosje eshte pikerisht dosja e ministrit Xhafa, dosje e trafikut nderkombetar te droges nga grupi i Agron Xhafes.
Ne kete dosje, 3/4 e te ciles gjendet ne duart e Sajmir Tahirit por dhe te tjereve thuhet se provohen ne menyre te sigurt lidhjet direkt te Fatmirit me veprmitarine kriminale te Agronit ne trafikun nderkombetar te Kokaines.
Fatmiri rodhi ne media lajmin se u nis me urgjence ne Itali i thirrur per dosjen e Sajmirit. Ne te vertet ai shkoi me urgjence per dosjen e tij bombe! sb
Sigal