Berisha: Edvini dhe ndrikull Nushi mbushin xhepat me Check-upin, kurse qytetarët ndëshkohen me diagnoza false!

572
Përmes një statusi në facebook, ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas premtimeve të shëndetësisë falas të kryeministrit aktual Edi Rama. Berisha ka bërë publike një mesazh nga ankesat e një qytetari:

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Mirëmbrama i nderuar z.Berisha, ju kontaktoj për një shqetësim shume te madh pak ditë më parë më njofton kushërini im se Nena e tij ose nusja axhës tim pas chekapit (kechapit) që kishte bërë në Shqipëri kishte dalë në gjendje shumë të keqe me disa tumore në mushkëri në veshka dhe me thënë të drejtën u shqetësuam pa masë dhe menjëherë e sollëm në Itali ku dhe jetojmë dhe i përsëritëm të gjitha analizat si dhe vizita tek specialistët dhe çdo gjë ishte për bukuri e në rregull por për një moment frika ishte e madhe çfarë bëhet atje me këto chekapat?! Po i fusin tmerrin njerëzve, shqetësimi im është mirë ne qe kemi mundësi t’i kontrollojmë jashtë Po Ata të shkretët që nuk e kanë këtë mundësi çfarë ju ndodh? Ju lutemi ngrijeni këtë shqetësim të madh në publik, pasi shpresa jonë e vetme jeni ju. Me respekt B. Dragusha, nuk më intereson anonimiteti dhe ju lutemi, nëse mundeni më dërgoni numrin tuaj të Tel.”
Sigal