Basha-Ramës: Je në pushtet me vota të vjedhura, e ke shkatërruar Shqipërinë

55
Sigal

Kreu i opozitës Lulzim Basha duke folur nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se Edi Rama dhe qeveria e tij kanë vrarë demokracinë, pasi sot janë në pushtet me vota të vjedhura.

Sipas tij sot demokracia nuk është më në krizë, por ka vdekur. Ai theksoi se sot kryeministri Rama është një paaftësi kronike, dhe se pushteti ëhstë marrë në mënyrë të paligjshme.

Sipas Bashës sot Rama krahasot vetëm me Asadin për sa i përket kërkesës për azil të shqiptarëve jashtë vendit.