Artisti i njohur/ ‘O Ermal Mamaqi, o bythlëpires i pushtetit…’

578
Sigal

Pas daljes në emisionin televiziv të Ermal Mamaqit të kreut të qeverisë ka patur reagime të shumta në rrjetet sociale nga përsonalitete të artit dhe të kultrës.

Njeri nga këtë është edhe piktori i njohur Ardian Isufi i cili në një shënim në faqen e tij në facebokk shkruan, “O ERMAL MAMAQI… O BYTHLËPIRES I PUSHTETIT… emisioni yt është i publikut dhe jo i menderes tënde… keshtu që mos perdor median publike per të Make Up-uar Ramën, sepse fatkeqësisht nga “ndotja mediatike” mbi fytyrat tuaja të deformuara dilni që të dy si portrete kllouni me bojatisje banale!”

Ja statusi i plotë i Ardian Isufit:

“Edhe dielli ndriçon nëpër pellgje të ndyra, por nuk ndotet.” – Diogenes.

O ERMAL MAMAQI… O BYTHLËPIRES I PUSHTETIT… emisioni yt është i publikut dhe jo i menderes tënde… keshtu që mos perdor median publike per të Make Up-uar Ramën, sepse fatkeqësisht nga “ndotja mediatike” mbi fytyrat tuaja të deformuara dilni që të dy si portrete kllouni me bojatisje banale!

Image