Përplasja e studentëve me policinë te Ekonomiku, reagon Universiteti i Tiranës

523
Sigal

Universiteti i Tiranës ka reaguar pas përplasjes së studentëve me policinë private dhe atë të shtetit mbrëmjen e djeshme pranë Fakultetit Ekonomik.

Përmes një njoftimi për shtyp UT bën me dije se ambientet e fakulteteve ditën e shtunë dhe të dielë janë të mbyllura, përsa kohë nuk ka aktivitet mësimor ose aktivitete të tjera të programuara në funksion të Institucionit.

Njoftimi nga Universiteti i Tiranës:

Administrata e Universitetit të Tiranës, duke marrë shkas nga situata e krijuar ditën e shtunë pranë ambienteve të Fakultetit Ekonomik, bën me dije që ambientet e fakulteteve ditën e shtunë dhe të dielë janë të mbyllura, përsa kohë nuk ka aktivitet mësimor ose aktivitete të tjera të programuara në funksion të Institucionit. Ditën e shtune dhe të diele ambientet e fakulteteve administrohen nga kompania e sigurisë fizike.

Administratori i UT