Aleksandër Gjokaj ‘shpërthen’ ndaj Ramës: “O kokrra e kur..s”, e ke bërë popullin për të fol me vete

56

Këngëtari Aleksandër Gjokaj nuk i kanë mbetur më nervat. I acaruar ai ka ofenduar rëndë kryeministrin e vendit, Ei Rama për masat e marra për shkak të pandemisë.

Këngëtarët janë në pritje të hapjes së lokaleve të natës për të rinisur punën, ndërsa për shumicën ky është i vetmi burim të ardhurash.

Gjoka përmes një video në rrjetet sociale, ofendoi jo vetëm Ramën, por edhe ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

“O kokrra e kurvës mos kujto se bën karantinë, ça karantine… ça mbyll tani lokalet e të gjitha. O të q*** ropt mu në p… ku i ke o të shkë*** ku*vën. Unë të kam besuar se je çun Tirone, po ti qenke një kokrra kur**s, qenke një b.q ti. Ik ore b.q ik ore shkër***të. Kush je ti mo që bën karantinë? E ke bërë popullin për të fol me vete. O të q… ropt mu ku i ke. O Ed Rama o b.q. ku*vë. Kokërr legeni, ik ore legena m…. Ti Ed Rama, Lul Basha, Sali Berisha e të gjithë… Qenkeni kokrra e ku*rvës. Na keni çarë ka*”, tha Gjoka.