Ylli Manjani: Partia e Lulit është vetëm një vulë që nuk vulos dot më as letrat zyrtare

282
Nga Ylli Manjani
Reforma territoriale është padyshim e nevojshme për vendin. Por Partisë Demokratike të Lulzim Bashës nuk i bën më fajde asnjë reformë.
Partia nuk është vulë, por bashkim njerëzish të lirë e vullnetmirë.
E pra partia e Lulit është vetëm një vulë që nuk vulos dot më as letrat zyrtare por veten. Është damka që kryetari damkos anëtarët e partisë së tij…
Ndaj them se nuk i bëjnë më punë reformat.
Edhe sikur Rama t’i bojkotojë zgjedhjet për ti dhuruar pushtet atij, Luli prap nuk fiton. As Bashkinë e Kamzës nuk e merr dot në këtë gjendje që e katandisi partinë…
Sa më shpejt të largohet, më mirë për reformat dhe të gjithë ne!
Sigal